Breed Focus (Siberian Husky)

Breed Focus (Siberian Husky) - Pups & Itchy

Siberian Husky veya bildiğimiz diğer adı ile Sibirya kurdu uzun bacaklı ve orta boy bir köpektir. Yüksekliği 50-58 cm ve ağırlığı 16-27 kg arasında değişir.

Sibirya kurdunu belirgin kılan dik kulakları ve kahverengiden maviye göz renklerine sahiptir.Boynunu düz taşır ve tüylü kuyruğunu, orak şeklinde veya bazen dümdüz uzanacak şekilde bırakır.

Sibirya kurtları iki katlı, sık ve uzun tüylere sahiptir. Tüy renkleri, siyah, gri, beyaz, krem ve kahve tonlarında değişir. Göğüsünde, yüzünde ve bacakların beyaz lekelere sahiptir.

Sibirya kurtları klasik kuzey köpekleridir. Zekidirler ama biraz bağımsız ve inatçıdırlar. İnsanlarla çok iyi anlaşırlar ancak yavruluk dönemlerinden itibaren sıkı ve nazik bir eğitime ihtiyaçları vardır. Sibirya kurtları koşmak için yetiştirilmiştir, koşma sevgileri zaman zaman sahiplerine olan sevgilerini geçebilir. Sibirya kurtları çocuklar da dahil olmak üzere insanlarla çok iyi arkadaş olabilirler.

Diğer köpeklerle, özellikle de birlikte büyüdükleri köpeklerle arası iyidir. Yüksek bir av güdüsüne sahiptirler ve kedileri, bulurlarsa çiftlik hayvanlarını kovalayabilirler. Sibirya kurtları özellikle sıcak havalarda kazıcı olabilirler, çünkü serin yerler yaratmaktan hoşlanırlar. Genellikle havlamazlar ama ulurlar. 

Her yeni evcil hayvan gibi, Sibirya Kurdu da ailenin sevecen ve mutlu bir üyesi olarak kalabilmesi için kendi gereksinimleri ve ihtiyaçları ile birlikte gelir. Her köpek farklıdır ve saydığımız maddeler her köpek için geçerli olmayabilir ama genel olarak Sibirya Kurtları ile ilgili bilmeniz gereken 10 maddeyi sıraladık.

Devamını okumak için buraya tıkla! 

Bloga dön
1 / 3